q
Siteme hoş geldiniz.
 

Astroloji

ASTROLOJİ EĞİTİMİ

Astroloji ilk uygarlıklardan bu yana günümüze aktarılmış en etkili ilimdir. Zamanın en ileri gelen matematikçileri, sanatçıları, filozofları, gökbilimcileri ve düşünürleri astrolojiyi her daim kullanmışlar ve hayatlarına yıldızların rehberliği eşliğinde yön vermişlerdir.

 

16 ve 17. Yüzyıllarda Astroloji  Johannes Kepler  gibi önemli gökbilimciler tarafından da benimsenmiş ve Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinde bilim olarak kabul edilmiştir.

 

Tıbbın öncüsü olarak kabul edilen  Hipokrat , Astrolojiye önem vermiş, dört elementle dört vücut sıvısını birleştirerek, hastalıkların nedenlerini vücutta bu elementlerden birinin fazla veya eksik olmasına dayandırmış ve çalışmalarında bu alana ayrı bir önem vermiştir.

 

Astroloji kendi içinde bir bilgeliğe sahiptir ve birçok bilim dalından yararlanır. Analitik psikolojinin kurucusu olan  C. Gustav Jung arketipler, bilinçaltının çalışma prensipleri ve eşzamanlılık yasası ile Astrolojiyi birleştirmiş ve Astroloji için şunları söylemiştir:

 

Şunu söylemeliyim ki, astrolojik verilerin, onlar olmasa anlayamayacağım bazı noktalara ışık tuttuğunu gördüm. 

 

Astroloji kesinlikle fal değildir ve belirli istatistiksel değerlendirmeler ve hesaplamalara dayanan bir öngörü-tahmin sistemidir.

 

Günümüzde siyasetçiler, şirketler, kurumlar, sanatçılar ve işlerini doğru zamanda planlayarak iyi bir kariyer gelişimi planlayıp, maddi gelişimini en üst seviyede ilerletmek isteyen herkes astrolojiyi kullanmaktadır.

 

 

ASTROLOJİ EĞİTİMİ SİZE NE KATAR ?

 

1) Genel kültürünüz artar.

2) İnsanları yargılamamayı ve hataları, olumlu/olumsuz yönleri ile olduğu gibi kabul etmeyi, onlar için en iyi çözüm önelerileri sunabilmeyi öğretir.

3) Kendinizi, davranış ve tavırlarınızı, yaşam yolunuzu, ilişkiler ve iş hayatınızdaki avantaj ve dezavantajlarınızı öğrenmenizi sağlar.

4) Kendinizi bilinçli şekilde geliştirmeye imkan sağlar.

5) Tarih, Coğrafya, Matematik, Sosyoloji, Sanat dalları, Psikoloji ve siyasetle ilgilenmenizi sağlar.

6) Birçok hatalı Astroloji uygulaması ile doğru Astroloji kullanımı arasındaki farkları öğretir.

7) Tevazu ve bilgeliğinizi geliştirir, sakinleştirir

8) Uzun zaman içinde insanlar, evren ve tabiat ile bütünlük algınızı geliştirir.

9) Sevdikleriniz, aileniz, arkadaşlarınız ve kendi haritalarınızı yorumlama becerisi kazanmanızı sağlar.

10) Beyin cimnastiği yapmanızı destekleyerek, unutkanlıkların önüne geçer.

11) Yaşam boyu devam eden öğrenme sürecini destekleyerek, kendinizi geliştirme arzunuzu pekiştirir.

12) Uzun vadede profesyonelleşmenizi ve ileride meslek olarak uygulayabilmenizi sağlar.